Haber

Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına yeni destek! Net asgari ücret ödenecek.

Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından alınan kararları anlatmak için kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrenci ve velilere mesaj verdi. 2023’te geçerli olacak kredi ve burs tedbirlerini anlatan Erdoğan, sosyal yardım alan ailelerin çocukları için yeni ek paketi de açıkladı.

YENİ KREDİ VE BURS MİKTARLARI

Erdoğan, “Lisans öğrencileri için 850 lira olan burs rakamını 1.250 liraya, yüksek lisans öğrencileri için 2.500 liradan, doktora öğrencileri için 2.550 liradan 3.750 liraya çıkarıyoruz. Yeni kredi ve burs rakamlarının herkese hayırlı olmasını diliyorum. öğrencilerimiz.” söz konusu.

ASGARİ FİYAT ESAS OLACAK

Öğrencilere yönelik uygulanacak Başarı Teşvik Programı hakkında da konuşan Erdoğan, “Devlet okullarında okuyan ve sosyal yardım almaya hak kazanan aile fertlerimizden öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar destek sağlayacağız. net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar yüksek öğrenim öğrencilerimize.” söz konusu.

“1,5 MİLYAR LİRALIK BÜTÇE AYIRDIK”

Erdoğan, Başarı Teşvik Programı’na ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü: Spor Yarışmalarda katılımcıların ihtiyaçlarını karşılayacağız. YÖK tarafından belirlenen dünyada ilk 500 üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerimize, devletlerinin yanında olduklarını hissettirecek başarının temelini sağlayacağız. Bu program için 1,5 milyar lira bütçe ayırdık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu