Haber

‘Şeytan kovma’ bahanesiyle bir kadının ölümüne neden olan sanıklar hakkında karar verildi.

Ankara’da psikolojik sorunları olduğunu öne sürdüğü eşi Özge T.’nin kendisini tanıtan kişinin tavsiyesi üzerine merdaneyle vurarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Selçuk T.’nin davasında karar açıklandı. bir öğretmen ve 5 sanık.

Tutuksuz sanıklar Selçuk T, Cemal E, Hatun E, Zöhre T, Sevim Ö. ve tarafların avukatları katılırken, sanık Erdal K. gelmedi.

Mahkeme başkanı, önceki duruşmada savcının esasa ilişkin verdiği mütalaaya karşı sanıklara ve avukatlara açıklama yapma sözü verdi.

Sanıklar, önceki savunmalarını yineleyerek, Özge T.’yi öldürmek kastıyla hareket etmediklerini ve yaşananlardan pişmanlık duyduklarını belirterek beraatlerini istedi.

Sanıkların avukatlarının ifadelerini alan mahkeme heyeti, ardından kararını açıkladı.

Buna göre Özge T’nin eşi Selçuk T, “ağır yaralama sonucu ölüme sebebiyet vermek” suçundan 10 yıl 5 ay, sanık Erdal K. ise bu suça azmettirmekten 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar ise beraat etti.

iddianame

İddianamede, sanıkların Erdal K.’nin tavsiyesi üzerine “cin çıkarmak” bahanesiyle Özge T’yi oklavayla vurarak ölümüne neden oldukları belirtildi.

Bu kapsamda 6 sanık için 12 yıldan 18 yıla kadar değişen hapis cezaları istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu