Haber

AK Parti Batman’da belediye başkan adaylarını tanıttı

AK Parti, Batman’da 31 Mart yerel seçimleri için kent merkezi, 5 ilçe ve 5 beldede belediye başkan adaylarını tanıttı.

Batman kent merkezinde daha önce Sebati Ceylan’ı açıklayan AK Parti, ilçelerde ise Sason’da İrfan Demir’i, Kozluk’ta Veysi Işık’ı, Gercüş’te Gündüz Günaydın’ı, Beşiri’de Sait Karabulut’u ve Hasankeyf’te Adnan Can’ı aday gösterdi. İlçelerde Yücebağ’da Abdullah Bil’i, Balpınar’da Hüseyin Geylani’yi, Kayapınar’da Abdulmuttalip Bademci’yi, Bekirhan’da Fırat Karabulut’u, İkiköprü’de Musa Kıyanç’ı aday olarak tanıttı.

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti’nin ülkede gerçek bir belediyecilik anlayışıyla halka hizmet eden belediye başkan adaylarıyla yola çıktığını söyledi.

Konuşmasına devam eden Zeybekci, Türkiye’nin son 20 yılda 10 kat büyüdüğünü belirterek, “Bizim belediyemizde halka hizmet göreceksiniz. Başka partilerde hizmet diye bir şey göremezsiniz. Bir iç yaratmaya çalışıyorlar. kaos. bizde hiçbir ayrımcılık yok. tek millet tek vatan diyoruz. aynı millet aynı hizmet diyoruz. kanımız kanımız Türk’le, kürt’le omuz omuza karışmış. meydanı boş mu bırakacağız? Birileri ayırmak istiyor diye biz asla bırakmayacağız. Batman’da 5 tane organize sanayi bölgesi kurduk. Bu işlerin nasıl olduğunu bilemezler. Çünkü onların böyle bir durumu var. Onların hiçbir sorunu yok. Asla yapmadılar ve yapmayacaklar. Bunlar uluslararası emperyalist güçlerin bu coğrafyadaki araçlarıdır. Kürt ve Türk gençlerimizi dert etmediler. Bu ülkeyi 20 yılda 10 kat büyüttük, dış ihracatı da dolar bazında 10 kat artırdık” dedi.

Nejat Nasıroğlu Külliyesi Konferans Salonu’nda çok sayıda partilinin izlediği programa AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve çok sayıda partili katıldı. – YARASA ADAM

habereskipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu